image
image

image
image
 

 

 

 

A matematika munkaközösség honlapja

 

 

 

Versenyeredmények 2015/2016

 

 

 

Arany Dániel Matematikai Tanulóverseny

 

Országos helyezés Név Évfolyam Felkészítő tanár
13. Bánszki Bea 9. Méri Károly

 

 

XX. Hajnal Imre Matematika Tesztverseny

  Helyezés Név Évfolyam Felkészítő tanár
  2. Varga Tamás (I.kat.) 10. Molnárné Dobó Ildikó
   
  4-5. Sidó Balázs ( II. kat.) 12. Méri Károly
  4-5. Fodor Bálint  (II.kat.) 12. Méri Károly
  7. Kovács Nóra    (II.kat.) 11. Méri Károly
  10. Héczey-Szabó Bálint (II.kat.) 12. Méri Károly

 

 

Kenguru Nemzetközi Matematika Tesztverseny

 

  Országos helyezés Megyei helyezés Név Évfolyam Felkészítő tanár
  25. 2. Szűcs Gréta 6. Véghné Bojtor Emma
  35. 1. Kovács Nóra 11. Méri Károly
  60. 2. Rózsa Réka 3. Sándor Gézáné, Bíró Jánosné
  80. 1. Gál Petra 5. Pick György
  92. 4. Varga Tamás 10. Molnárné Dobó Ildikó
    8. Szappanos Blanka 3. Sándor Gézáné, Bíró Jánosné
    11. Hocz Bence 10. Molnárné Dobó Ildikó
    11. Erdei Tamás 5. Pick György
    13. Szenográdi Bálint 5. Pick György
    14. Gécs Roland 6. Véghné Bojtor Emma

 

 

VIII. Békés Megyei Középiskolai Matematikaverseny

 

  Helyezés Név Évfolyam Felkészítő tanár
  1. Fodor Bálint 11. Méri Károly
  2. Erdei István
   (vendégtanuló)
13. Nádasné Marik Edit, Méri Károly
  4. Héczey-Szabó Bálint 12. Méri Károly
  4. Varga Tamás 10. Molnárné Dobó Ildikó
  5. Kovács Nóra 11. Méri Károly
  6. Szegedi Attila 11. Méri Károly

 

Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei eredménye

  Helyezés  Név   Évfolyam Felkészítő tanár
  1. Gulyás Péter
(országos döntős)
7. Molnárné Dobó Ildikó   
  3. Szenográdi Bálint 5. Pick György
  4. Makkai Máté János  5 Véghné Bojtor Emma 
  4. Tyetyák András 6. Véghné Bojtor Emma 
  9. Szűcs Gréta                   6. Véghné Bojtor Emma 
  11. Batizi Bence 5. Véghné Bojtor Emma 
  13. Rózsa Réka 3.  Bíró Jánosné 
  15. Takács Bálint 7. Molnárné Dobó Ildikó

                               Csapat :

  Helyezés Évfolyam  Név  
  1. 5. Batizi Bence, Makkai Máté János, Szenográdi Bálint
  2. 7. Gulyás Péter Barnabás, Takács Bálint, Zelenyánszki Mercédesz
  3. 6. Gécs Roland György, Szűcs Gréta, Tyetyák András
  5. 3. Rózsa Réka, Czapp Eliza ,  Kis Levente 
  5. 8. Szabadkai Zsombor, Varga Péter, Prorok Muriel Fedóra
  6. 4.  Csanádi Virág, Kraszkó Bulcsú, Csiaki Bence 

 

Gordiusz Matematikaverseny megyei eredménye

  Helyezés  Név   Évfolyam Felkészítő tanár
  2. Fodor Bálint 12. Méri Károly
  3. Varga Tamás 10. Molnárné Dobó Ildikó
  3. Kovács Nóra 11. Méri Károly
  3. Héczey-Szabó Bálint 12. Méri Károly

                               Csapat :

  Helyezés Évfolyam  Név  
  1. 12. Fodor Bálint, Héczey-Szabó Bálint, Sidó Balázs

 

 

XL. Felvidéki Magyar Matematikaverseny Galánta

          

 

Helyezés

Név

Évfolyam

Felkészítő tanár

 

7.

Kovács Nóra

11.

Méri Károly
 

15.

Erdei István (vendégtanuló)

13.

Nádasné Marik Edit,               Méri Károly

Bolyai csapatverseny országos eredménye

                

Bolyai csapatverseny
7.évfolyam  
Zsenik csapata megyei 1. helyezett
Gulyás Péter Barnabás országos 17. helyezett
Nagy Levente  
Szabó Botond  
Zelenyánszki Mercédesz  
 
Felkészítő tanár: Molnárné Dobó Ildikó

 

Újabb országos siker iskolánkban

 

A Szegedi Tudományegyetem Bolyai Intézete pályázatot írt ki középiskolásoknak matematikából.  Ebben az évben 23 pályamű érkezett a hazai, valamint a határon túli magyar nyelven tanuló diákoktól.

Iskolánkból Fodor Bálint 12. a osztályos tanuló pályázatot nyújtott be. A pályamű címe: A fiktív háromszög
 

Felkészítő tanár: Méri Károly

A pályaművet és a tanuló kiemelkedő teljesítményét a zsűri  I. díjjal jutalmazta.

A dolgozat itt letölthető.


 

 

Bolyai csapatverseny

4.évfolyam  
Fantasztikus 4-es megyei 4. helyezett
Csanádi Virág
Csarnai Levente  
Csiaki Bence  
Kraszkó Bulcsú  
Felkészítő tanár: Bíró Jánosné
 
5.évfolyam   6.évfolyam  
Agymanók  megyei 5. helyezett Tudorkák megyei 6. helyezett
Gál Petra Szűcs Gréta
Siófoki Bence Gécs Roland
Szabó Laura   Tyetyák András  
Szenográdi Bálint   Tar Tímea  
Felkészítő tanár: Pick György Felkészítő tanár: Véghné Bojtor Emma
 
7.évfolyam   7.évfolyam  
Zsenik csapata megyei 1. helyezett Legügyesebbek csapata megyei 3. helyezett
Gulyás Péter Barnabás  DÖNTŐS Bíró Boglárka  
Nagy Levente   Kis Kata Bíborka  
Szabó Botond   Mázor Emil  
Zelenyánszki Mercédesz   Szenográdi Péter  
Felkészítő tanár: Molnárné Dobó Ildikó Felkészítő tanár: Molnárné Dobó Ildikó
 
8.évfolyam   8.évfolyam  
Kocka  megyei 1. helyezett Négyzetgyök  megyei 3. helyezett
Bücs Veronika Csicsely Nándor
Kis Gábor Karácsonyi Máté
Papp Zsófia   Szabadkai Zsombor  
Sarusi Ákos   Varga Péter  
Felkészítő tanár: Fehér Csaba Felkészítő tanár: Fehér Csaba
 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Versenyeredmények 2014/2015

 

Kenguru Nemzetközi Matematika Tesztverseny

Országos helyezés

Megyei helyezés

Név

Évfolyam

Felkészítő tanár

87.

2.

Szabó Botond

6.

Pflanznerné Nánási Tünde

 

3.

Csenke Nándor

8.

Méri Károly

 

4.

Szenográdi Bálint

4.

Bíró Jánosné

 

8.

Kiss Pál Máté

6.

Pflanznerné Nánási Tünde

 

8.

Varga Péter

7.

Szabó Zsófia

 

9.

Gécs Roland

5.

Véghné Bojtor Emma

 

10.

Kraszkó Bulcsú

3.

Biró Jánosné

 

11.

Tyetyák András

5.

Véghné Bojtor Emma

 

13.

Bogdán Zalán

4.

Bíró Jánosné

 

13.

Szűcs Gréta

5.

Véghné Bojtor Emma

 

14.

Nagy Levente

6.

Pflanznerné Nánási Tünde

 

 

 

 

 

32.

1.

Varga Tamás

9.

Zátonyiné Fazekas Erzsébet

50.

2.

Hocz Bence

9.

Zátonyiné Fazekas Erzsébet

 

2.

Fodor Bálint

11.

Méri Károly

 

2.

Szegedi Attila

10.

Méri Károly

 

3.

Héczey-Szabó Bálint

11.

Méri Károly

 

3.

Kovács Nóra

10.

Méri Károly

 Zrínyi Ilona Matematikaverseny országos eredménye

Országos helyezés

Megyei helyezés

Név

Évfolyam

Felkészítő tanár

23.

1.

Gulyás Péter

6.

Pflanznerné Nánási Tünde

 

 Gordiusz Matematikaverseny országos eredménye

Országos helyezés

Megyei helyezés

Név

Évfolyam

Felkészítő tanár

10.

1.

Varga Tamás

9.

Zátonyiné Fazekas Erzsébet

 

Nemzetközi Magyar Matematikaverseny

Helyezés

Név

Évfolyam

Felkészítő tanár

21.

Knyihár Gábor

12.

Fehér Caba

 

XIX. Hajnal Imre Matematika Tesztverseny

 

Helyezés Név Évfolyam Felkészítő tanár
1. Kovács Nóra                         (I.kat.) 10. Méri Károly
 
2. Varga Tamás                        (I.kat.) 9. Zátonyiné Fazekas Erzsébet
2. Fodor Bálint                         (II.kat.) 11. Méri Károly
 
3 . Héczey-Szabó Bálint            (II.kat.) 11. Méri Károly

 

 

VII. Békés Megyei Középiskolai Matematikaverseny

 

Helyezés Név Évfolyam Felkészítő tanár
1. Varga Tamás 9. Szabó Zsófia
1. Kovács Nóra 10. Méri Károly
1. Fodor Bálint 11. Méri Károly
 
2. Knyihár Gábor 12. Fehér Csaba
 
7. Héczey-Szabó Bálint 11. Méri Károly
 
14. Szegedi Attila 10. Méri Károly

 

 

 

 Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei eredménye

Helyezés

 Név 

Évfolyam

Felkészítő tanár

1.

Gulyás Péter (országos döntős)

6.

Pflanznerné Nánási Tünde     

2.

Szűcs Gréta

5.

Véghné Bojtor Emma

 

 

 

 

4.

Bogdán Zalán

4.

 Bíró Jánosné

5.

Szenográdi Bálint

4.

 Bíró Jánosné

6.

Lobmayer Miksa

4.

 Bíró Jánosné

 

 

 

 

7.

Tyetyák András

5.

Véghné Bojtor Emma

8.

Gécs Roland

5.

Véghné Bojtor Emma

9.

Gál Petra

4.

 Bíró Jánosné

11.

Kiss Pál Máté

6.

Pflanznerné Nánási Tünde     

14.

Csanádi Virág

3.

Bíró Jánosné

 

 Csapat :

Helyezés

Évfolyam

 Név 

1.

4.

Bogdán Zalán, Lobmayer Miksa, Szenográdi Bálint

2.

6.

Gulyás Péter, Kiss Pál Máté, Szabó Botond

3.

5.

Gécs Roland, Szűcs Gréta, Tyetyák András

 

            

 

 Gordiusz Matematikaverseny megyei eredménye

 

Helyezés

Név 

Évfolyam

Felkészítő tanár

1.

Varga Tamás (országos döntős)

9.

Szabó Zsófia

1.

Kovács Nóra

10.

Méri Károly

1.

Fodor Bálint

11.

Méri Károly

1.

Knyihár Gábor

12.

Fehér Csaba

 

 

 

 

2.

Gulyás Berta

10.

Méri Károly

2.

Héczey-Szabó Bálint

11.

Méri Károly

       

9.

Szegedi Attila

10.

Méri Károly

 

Csapat:

Helyezés

Évfolyam

 Név 

1.

10.

Gulyás Berta, Kovács Nóra, Szegedi Attila

2.

9.

Hocz Bence, Szilágyi Sára, Varga Tamás

 

 

 

 

Bolyai csapatverseny

 

 

9.évfolyam   11.évfolyam  
Hóhányók területi 24. helyezett Húsdarálók területi 15. helyezett
Varga Tamás   Fodor Bálint  
Hocz Bence   Héczey Szabó Bálint  
Gaál Lilla   Sidó Balázs  
Őszi Márton   Zahorán Viktor  
Felkészítő tanár: Szabó Zsófia Felkészítő tanár: Méri Károly
       
3.évfolyam   4.évfolyam  
Bölcs baglyok megyei 8. helyezett IQ csapat megyei 8. helyezett
Born Atilla   Bogdán Zalán  
Csanádi Virág   Lobmayer Miksa  
Károlyi Zsófia   Siófoki Bence  
Polczer Barnabás   Szoták András  
Felkészítő tanár: Bíró Jánosné Felkészítő tanár: Bíró Jánosné
       
5.évfolyam   6.évfolyam  
Tudorka megyei 4. helyezett Második esély megyei 4. helyezett
Tyetyák András   Gulyás Péter  
Tar Tímea   Nagy Levente  
Fazakas Bálint   Szabó Botond  
Molnár Attila   Kiss Pál Máté  
Felkészítő tanár: Véghné Bojtor Emma Felkészítő tanár: Pflanznerné Nánási Tünde
       
7.évfolyam   7.évfolyam  
Számlálók megyei 1. helyezett Okoska megyei 3. helyezett
Bücs Veronika Fanni   Varga Péter  
Sarusi Ákos   Karácsonyi Máté  
Kis Gábor   Szabadkai Zsombor  
Papp Zsófia   Sztankó János  
Felkészítő tanár: Szabó Zsófia Felkészítő tanár: Szabó Zsófia
       
8.évfolyam      
Géniuszok megyei 1. helyezett    
Arbel Dániel      
Bánszki Bea      
Csenke Nándor      
Drienyovszki Dóra      
Felkészítő tanár: Méri Károly  

 

 

 

Versenyeredmények 2013/2014

 

Kenguru Nemzetközi Matematika Tesztverseny

 

Országos eredmények

Országos

Megyei

Név

Évfolyam

Felkészítő tanár

7.

1.

Fodor Bálint

10.

Méri Károly

10.

1.

Varga Tamás

8.

Véghné Bojtor Emma

12.

1.

Gulyás Péter

5.

Kozákné Dékány Ilona

 

Megyei eredmények

Országos

Megyei

Név

Évfolyam

Felkészítő tanár

65.

4.

Dankó Gergő

2.

Balajné Araczki Edina

43.

8.

Szabó Laura

3.

Kozákné Dékány Ilona

50.

10.

Lobmayer Miksa

3.

Kozákné Dékány Ilona

53.

11.

Szenográdi Bálint

3.

Kozákné Dékány Ilona

34.

4.

Tyetyák András

4.

Bíró Jánosné

41.

5.

Szűcs Gréta

4.

Bíró Jánosné

61.

5.

Nagy Levente

5.

Kozákné Dékány Ilona

78.

6.

Szabó Botond

5.

Kozákné Dékány Ilona

94.

9.

Takács Bálint

5.

Pick György

36.

3.

Varga Péter

6.

Pflanznerné Nánási Tünde

67.

6.

Hocz Bence

8.

Véghné Bojtor Emma

84.

7.

Szép Ábris

8.

Véghné Bojtor Emma

111.

11.

Gaál Lilla

8.

Véghné Bojtor Emma

72.

1.

Gulyás Berta

9.

Méri Károly

84.

4.

Kovács Nóra

9.

Méri Károly

108.

5.

Héczey-Szabó Bálint

10.

Méri Károly

143.

7.

Sidó Balázs

10.

Méri Károly

120.

6.

Knyihár Gábor

11.

Fehér Csaba

 

Kalmár László Matematikaverseny

 

Helyezés

Név

Évfolyam

Felkészítő tanár

2.

Bánszki Bea    (döntős)

7.

Méri Károly

2.

Szép Ábris

8.

Véghné Bojtor Emma

1.

Varga Tamás 

8.

Véghné Bojtor Emma

 

 

XVIII. Hajnal Imre Matematika Tesztverseny

 

Helyezés

Név

Évfolyam

Felkészítő tanár

1.

Sidó Balázs                            (I.kat.)

10.

Méri Károly

4.

Knyihár Gábor                    (II.kat.)

11.

Fehér Csaba

5.

Kovács Nóra                         (I.kat.)

9.

Méri Károly

6 .

Héczey-Szabó Bálint           (I.kat.)

10.

Méri Károly

7.

Fodor Bálint                         (I.kat.)

10.

Méri Károly

 

 

VI. Békés Megyei Középiskolai Matematikaverseny

 

Helyezés

Név

Évfolyam

Felkészítő tanár

3.

Kovács Nóra

9.

Méri Károly

5.

Szegedi Attila

9..

Méri Károly

10.

Gulyás Berta

9.

Méri Károly

 

 

 

 

7.

Fodor Bálint

10.

Méri Károly

11.

Héczey-Szabó Bálint

10.

Méri Károly

15.

Sidó Balázs

10.

Méri Károly

 

 

 

 

1.

Knyihár Gábor

11.

Fehér Csaba

 

 

 

 

3.

Kovács Győző

12.

Méri Károly

5.

Tokaji Péter

12.

Méri Károly

 

Varga Tamás Matematikaverseny megyei eredménye

  

Helyezés

Név

Évfolyam

Felkészítő tanár

1.

Bánszki Bea    (döntős)

7.

Méri Károly

3.

Szép Ábris

8.

Véghné Bojtor Emma

3.

Varga Tamás 

8.

Véghné Bojtor Emma

 

 

Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei eredménye

 

Név 

Évfolyam

Helyezés

Felkészítő tanár

Szabó Laura

3.

2.

Kozákné Dékány Ilona

Erdei Tamás

3.

21.

Kozákné Dékány Ilona

Gál Petra

3.

22.

Kozákné Dékány Ilona

 

 

 

 

Szűcs Gréta

4.

2.

 Bíró Jánosné

Tyetyák András

4.

9.

 Bíró Jánosné

Fábián Tekla

4.

33.

 Bíró Jánosné

 

 

 

 

Gulyás Péter

5.

4.

Kozákné Dékány Ilona

Zelenyánszki Mercédesz

5.

8.

Kozákné Dékány Ilona

Kiss Pál Máté

5.

10.

Kozákné Dékány Ilona

Mázor Emil

5.

15.

Kozákné Dékány Ilona

 

 

 

 

Csenke Nándor

7.

3.

Méri Károly

Bánszki Bea

7.

9.

Méri Károly

 

 

 

 

Varga Tamás

8.

2.

Véghné Bojtor Emma

Szép Ábris

8.

4.

Véghné Bojtor Emma

Hocz Bence

8.

5.

Véghné Bojtor Emma

Gaál Lilla

8.

13.

Véghné Bojtor Emma

 

Csapat :

Helyezés

Évfolyam

 Név 

2.

3.

Erdei Tamás, Gál Petra, Szabó Laura

2.

4.

Fábián Tekla, Szűcs Gréta, Tyetyák András

1.

5.

Gulyás Péter, Kiss Pál Máté, Zelenyánszki Mercédesz

6.

6.

Bücs Veronika Fanni,  Papp Zsófia, Varga Péter

4.

7.

Csenke Nándor, Bánszki Bea,Sájerman Klára

1.

8.

Hocz Bence, Szép Ábris, Varga Tamás

 

Gordiusz Matematikaverseny megyei eredménye

Évfolyam

Helyezés

Felkészítő tanár

Kovács Nóra

9.

2.

Méri Károly

Fodor Bálint

10.

2.

Méri Károly

Knyihár Gábor

11.

2.

Fehér Csaba

 

Csapat:

Helyezés

Évfolyam

 Név 

2.

9.

Gulyás Berta, Kovács Nóra, Szegedi Attila

2.

10.

Fodor Bálint, Héczey-Szabó Bálint, Sidó Balázs

 

 

 

Országos siker a Bolyai csapatversenyen

 

A 2013/14-es tanév első matematikaversenye szép eredményt hozott. Megyei helyezések mellett három csapatunk az országos döntőbe jutott, ahol a nyolcadikosok  Fineszesek nevű csapata országos második helyezést ért el.

A felkészítő tanároknak és a versenyzőknek gratulálunk!

      

Bolyai Matematika Csapatverseny

8.évfolyam    
Fineszesek   megyei 1. helyezett
Botos Máté   országos 2. helyezett
Gaál Lilla    
Szép Ábris    
Varga Tamás    
 
Felkészítő tanár: Véghné Bojtor Emma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

További eredmények

Bolyai Matematika Csapatverseny
5.évfolyam    
Második esély   megyei 2. helyezett
Gulyás Péter   országos döntős
Kiss Pál Máté    
Szabó Botond    
Nagy Levente    
 
Felkészítő tanár: Kozákné Dékány Ilona
 
6.évfolyam    
Okoska   megyei 1. helyezett
Péter Luca   országos döntős
Csepregi Noémi    
Sztankó János    
Varga Péter    
 
Felkészítő tanár: Pflanznerné Nánási Tünde
 
 4. évfolyam    
Töprengők   megyei 3. helyezett
Gécs Roland    
Tar Tímea    
Tyetyák András    
Szűcs Gréta    
     
Tudorkák   megyei 6. helyezett
Gécs Roland    
Tar Tímea    
Tyetyák András    
Szűcs Gréta    
 
Felkészítő tanár: Bíró Jánosné

 

 

 

 

Matematika versenyeredmények a 2012/2013 tanévben

Összesítés 

Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny
Országos helyezés Megyei helyezés Név Évfolyam Pont Tanár neve
13 1 Gulyás Péter 4. 108,75 Kozákné Dékány Ilona
53 1 Varga Tamás 7. 105 Véghné Bojtor Emma
120 3 Szép Ábris 7. 96,25 Véghné Bojtor Emma
150 4 Papp Zsófia 5. 102,5 Véghné Bojtor Emma, Bíró Jánosné
111 5 Szűcs Gréta 3. 84,75 Bíró Jánosné
137 7 Tyetyák András 3. 82,5 Bíró Jánosné
183 7 Nagy Levente 4. 91,25 Kozákné Dékány Ilona
91 1 Fodor Bálint 9. 86,5 Méri Károly
241 3 Héczey-Szabó Bálint 9. 74,5 Méri Károly
240 7 Knyihár Gábor 10. 78,5 Fehér Csaba
           
Zrínyi Ilona és Gordiusz 
Országos helyezés Megyei helyezés Név Évfolyam Pont Tanár neve
  3 Szűcs Gréta    3. 96 Bíró Jánosné
  5 Gécs Roland   3. 95 Bíró Jánosné
  6 Tyetyák András 3. 90 Bíró Jánosné
  11 Tar Tímea  3. 80 Bíró Jánosné
12 1 Gulyás Péter 4. 107 Kozákné Dékány Ilona 
  15 Szabó Botond 4. 76 Kozákné Dékány Ilona 
  16 Kiss Pál Máté 4. 75 Kozákné Dékány Ilona 
  3 Varga Péter  5. 100 Pflanznerné Nánási Tünde 
14 1 Szép Ábris 7. 141 Véghné Bojtor Emma 
  5 Varga Tamás 7. 127 Véghné Bojtor Emma 
  6 Gaál Lilla 7. 124 Véghné Bojtor Emma 
  3 Gulyás Berta 8. 106 Pick György
  13  Szegedi Attila  8. 94  Pick György 
  15 Kovács Nóra  8. 92  Pick György 
  2 Fodor Bálint 9. 99 Méri Károly
  4 Sidó Balázs 9. 91 Méri Károly
  11 Beinschródt Tibor 9. 85 Méri Károly
  12 Héczey-Szabó Bálint 9. 82 Méri Károly
  2 Knyihár Gábor 10. 99 Fehér Csaba
Capatok Megyei helyezés   Évfolyam    
  1   3.   Gécs Roland, Szűcs Gréta, Tyetyák András
  2   4.   Gulyás Péter, Kiss Pál Máté, Szabó Botond
  6   5.   Varga Péter , Papp Zsófi,Bücs Veronika
  1   7.   Gaál Lilla, Szép Ábris, Varga Tamás
  2   8.   Gulyás Berta, Kovács Nóra, Szegedi Attila
  1   9.   Beinschródt Tibor, Fodor Bálint, Sidó Balázs
           
Hajnal Imre Matematika Tesztverseny
  Megyei helyezés Név Évfolyam Pont Tanár neve
  2 Héczey-Szabó Bálint 9. 90 Méri Károly
  3 Fodor Bálint 9. 79 Méri Károly
  6 Sidó Balázs 9. 76 Méri Károly
  9 Knyihár Gábor 10. 73 Fehér Csaba
  11 Rása Roland 13. 89 Méri Károly, Fehér Csaba
  14 Vidó Bence László 13. 84 Méri Károly, Fehér Csaba
  15 Mile Lajos Bence 13. 83 Méri Károly, Fehér Csaba
           
V. Békés Megyei Középiskolai Matematikaverseny
  Megyei helyezés Név Évfolyam Pont Tanár neve
  1 Knyihár Gábor 10. 48 Fehér Csaba
  4 Fodor Bálint 9. 29 Méri Károly
  5 Rása Roland 13. 38 Méri Károly, Fehér Csaba
  7 Mile Lajos Bence 13. 35 Méri Károly, Fehér Csaba
  8 Vidó Bence László 13. 33 Méri Károly, Fehér Csaba
           
Arany Dániel Matematikai Tanulóverseny
Országos helyezés Megyei helyezés Név Évfolyam Pont Tanár neve
15   Fodor Bálint 9.   Méri Károly
           
Matematika Határok Nélkül
Országos helyezés Megyei helyezés Név Évfolyam Pont Tanár neve
16     9.a   Méri Károly, Kovács Ilona
26     9.b   Méri Károly, Fehér Csaba
           
Varga Tamás Matematikaverseny
Országos helyezés Megyei helyezés Név Évfolyam Pont Tanár neve
5 1 Szép Ábris 7. 43 Véghné Bojtor Emma 
23 3 Varga Tamás 7. 41 Véghné Bojtor Emma 
           
Felvidéki Magyar Matematikaverseny
Országos helyezés Megyei helyezés Név Évfolyam Pont Tanár neve
10   Knyihár Gábor 10.   Méri Károly
12   Kovács Győző 11.   Méri Károly
           
Bolyai Matematika Csapatverseny
Országos helyezés Megyei helyezés Név Évfolyam Pont Tanár neve
11 1 Szép Ábris 7.   Véghné Bojtor Emma 
Varga Tamás 7.   Véghné Bojtor Emma 
Botos Máté  7.   Véghné Bojtor Emma 
Gál Lilla 7.   Véghné Bojtor Emma 
  3 Fábián Tekla 3.   Bíró Jánosné
  Gécs Roland 3.   Bíró Jánosné
  Leszkó Réka 3.   Bíró Jánosné
  Szűcs Gréta 3.   Bíró Jánosné
  4 Gulyás Péter 4.   Kozákné Dékány Ilona 
  Nagy Levente 4.   Kozákné Dékány Ilona 
  Szabó Botond 4.   Kozákné Dékány Ilona 
  Zelenyányzki Merceédesz 4.   Kozákné Dékány Ilona 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Június 6-án BELVÁR GÁLA címmel tehetségnapot szerveztünk iskolánkban. A program középpontjában ezúttal a matematika és a természettudományok álltak. Az előadások, műhelyfoglalkozások, bemutatók, kreatív játékok széles kínálata minden korosztály számára tartalmas, sokoldalú élményt kínált. A bármely tudományterület műveléséhez nélkülözhetetlen idegen nyelvtudást az angol „Bookworm” műhelyfoglalkozás képviselte. A nap eseményeibe a zenei terület iránt fogékony tanulóink szereplésével színpadra állított gyermekopera vitt különleges, egyedi színt.

 

A tehetségnap matematikai szoftverei.

                                        A tehetségnap képei.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Újabb országos siker iskolánkban

Kovács Bálint a 11. és 12. évfolyamon az iskola  „Kutató diák” tehetséggondozó programjának keretében a matematika területén mélyítette el tudását. Munkája eredményét az „Egy új háromszög a kombinatorikában” c. dolgozatban foglalta össze. A pályaművet a Kutató Diákok Országos Szövetsége, valamint a Kutató Diákokért Alapítvány országos különdíjban részesítette, és meghívást kapott a  nyári káptalanfüredi tehetséggondozó táborba. 

Felkészítő tanára: Méri Károly

A dolgozat itt letölthető.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kovács Bálint 12.b osztályos tanuló sikere Kassán

 

2012. február 17-19. között rendezték meg  Kassán a XXXVI. Felvidéki Magyar Matematikaversenyt. Eddigi eredményei alapján a Békés megyei csapat tagjaként Kovács Bálint is részt vehetett a versenyen.  Évfolyamonként hat feladatot kellet megoldani, teljesítménye alapján a második helyezést érte el.

                

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A Szegedi Tudományegyetem Bolyai Intézete

A Szegedi Tudományegyetem Bolyai Intézete pályázatot írt ki középiskolásoknak matematikából.  Ebben az évben 49 pályamű érkezett a hazai középiskolákból, valamint Románia és Szerbia magyar nyelven tanuló diákjaitól.

Iskolánkból Kovács Bálint 12. B osztályos tanuló pályázatot nyújtott be. A pályamű címe: Egy új háromszög a kombinatorikában, felkészítő tanár: Méri Károly

A pályaművet és a tanuló kiemelkedő teljesítményét a zsűri III. díjjal jutalmazta.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Matematika játszóház

  Ha nem hiszed, hogy szórakoztató is lehet a matematika, vagy ha már tudod, hogy szórakoztató is lehet a matematika; Ha szeretnél játszani leendő osztálytársaiddal, vagy ha szeretnéd próbára tenni leendő tanáraidat…

Ezekkel a gondolatokkal hívta meg matematika munkaközösségünk a játékos kedvű, a logikai gondolkodás, a problémamegoldás iránt érdeklődő diákokat és tanárokat a november 30-án, szerdán délutánra szervezett programra. A jó hangulatú rendezvényen mindenki próbára tehette tehetségét, ügyességét, találékonyságát, és egy kicsit a szerencséjét is.

A képeket lásd a galériában.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Egy hét matematika-tréning és strandolás Fonyódon

 

Idén nyáron június 18-25. között rendezték meg az Országos Matematika Verseny-Tréninget immár második alkalommal Fonyódon. Nemcsak magyarok, hanem a Felvidékről, Lengyelországból és Finnországból is érkeztek diákok, így a matek mellett gyakorolhattuk a nyelveket is. Délelőtt a versenyfelkészítés zajlott, napi 3x75 percben, amit az ország elismert matektanárai tartottak a helyi gimnáziumban.

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Színvonalas prezentációs nap az iskolában

Ebben a tanévben április 1-jén tartottuk a már hagyományossá vált prezentációs napot. Iskolánkban azok a diákok, akik emelt szintű felkészítő órákon vesznek részt, az utolsó előtti (11. illetve 12.) évfolyamon projektdolgozatot készítenek. A dolgozat elkészítésének célja az írott és az elektronikus könyvtárban való kutatómunkával segített elmélyült ismeretszerzés, a különböző tudományterületek ismereteinek feldolgozása, összekapcsolása, a szintetizáló képesség, szemléletmód fejlesztése, a tapasztalatszerzés az írásbeli és szóbeli kifejezésmóddal összefüggő technikák terén, a világról szerzett ismeretek bővítése, a szemléletformálás.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tehetséggondozó műhelyek iskolánkban

Iskolánk eredményesen pályázott az Oktatásért Közalapítvány Tehetséggondozói Alkuratóriumának a „Közoktatásban működő tehetséggondozó műhelyek támogatására” kiírt pályázatán.

Az intézmény az angol nyelv és a matematika témakörében több általános iskolával együttműködve biztosítja a tehetséggondozó műhelyek működését. A 30 órás program célja a komplex tehetségfejlesztés, különös tekintettel a tanulók erős és gyenge oldalaira. A motiváció, az együttműködés, a kreativitás ösztönzése szintén előtérbe kerül. A tehetséggondozó műhelyek vezetőinek tevékenységét mentálhigiénés tanár segíti.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kovács Bálint 11.b osztályos tanuló matematikából a legjobbak között

 

2011. február 18-20. között rendezték meg a szlovákiai Révkomáromban a XXXV. Felvidéki Magyar Matematikaversenyt. Eddigi eredményeim alapján a Békés megyei csapat tagjaként én is részt vehettem a versenyen. Kis csapatunk 18-án este 9 órára ért Révkomáromba. Másnap reggel 9 órakor kezdődött a verseny az ottani magyar iskolában, és 13 óráig tartott. Évfolyamonként hat feladatot kellett – vagy éppen kellett volna megoldani J. Délután - mialatt a tanárok a feladatokat javították -, programokon vettünk részt. Megtekintettük a komáromi erődrendszer Újvárát, végigjártuk a város nevezetességeit, köztük a városházát, Jókai szülőházát és a városközpont épületeit. Este 18 órakor hirdették ki az eredményeket a helyi plébánián, majd a Borostyán együttes koncertjén vehettünk részt.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 

 

image
image
image